8 maja 2013

Obchody 68 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej


8 maja 1945 roku - data uznawana za dzień zakończenia II Wojny Światowej. To właśnie wtedy hitlerowska III Rzesza dokonała bezwarunkowej kapitulacji. Na pamiątkę tego święta ustanowiony został Dzień Zwycięstwa - Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności. Dziś obchodzimy 68 rocznicę zakończenia globalnej potyczki zbrojnej - II Wojny Światowej.
Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności jest w naszym kraju bardzo marginalizowane, młodzież nie zna jednej z najważniejszych dat historii, nie tylko Świata lecz, również Polski, ponieważ to w dużej mierze Polacy, z uwagi na problemy naszego Kraju, walczący w różnych armiach przyczynili się do zwycięstwa oraz do odzyskania przez Polskę wszystkiego co zostało nam zabrane z dniem 1 września 1939 roku.

Dziś o godzinie 10:00 w kościele parafialnym p.w. Św. Stanisława Kostki - płockiej Stanisławówce rozpoczęły się obchody 68 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w mieście Płocku. Następnie uroczystości przeniosły się przed płytę nieznanego żołnierza gdzie z godnością oraz w akompaniamencie patriotycznych piosenek złożone zostały kwiaty. 

Podczas uroczystości wieńce złożyli przedstawiciele organizacji kombatanckich, uczniowie płockich szkół oraz delegacja w imieniu Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotra Zgorzelskiego. Podczas tych uroczystości Posła reprezentował asystent, Prezes Zarządu Gminnego FML w Słubicach, członek władz powiatowych oraz wojewódzkich Forum Młodych Ludowców Kolega Michał Dylicki.
Po uroczystościach Kolega Michał Dylicki wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich spotkali się w Biurze Poselskim Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotra Zgorzelskiego, gdzie rozmawiali o problemach jakie nękają nielicznych żyjących jeszcze kombatantów oraz historii II Wojny Światowej w kontekście jej znajomości przez młodzież. 
Niestety jeżeli będziemy zaniedbywać pamięć o tak ważnych dla Polskich wydarzeniach historycznych jakim jest zakończenie II Wojny Światowej doprowadzi to do zatarcia i zapomnienia Polskiej historii oraz tradycji patriotycznych.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz